تبلیغات
علی نیوز - .
پنجشنبه 23 خرداد 1392  11:03 ب.ظ

مطمئن باشید روحانی یارانه ها را قطع می کند؟!

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:55 ب.ظگفتمان اقتصادی حسن روحانی و شباهت های غیرقابل انکار آن با سیاست های اقتصادی دولت کارگزاران موجب نگرانی شدید مردم شده است.
وی درباره پرداخت یارانه نقدی به مردم، به گونه ای دیگری سخن گفت؛ به نحوی که این احتمال به وجود می آید که در دولت وی، پرداخت نقدی حذف خواهد شد و به جای آن، جای آن باید به امورات دیگری، بودجه تعلق گیرد.

تیم وابسته به روحانی معمولا سعی کرده اند اثرات مثبت یارانه ها را مخفی کرده و پرداخت  نقدی به

مردم را، نوعی وابسته کردن توده های جامعه به صدقه دولتی و گداپروری بنمایانند. آنها سعی میکنند هدفمندی یارانه ها و پرداخت یارانه را از سیاستهای غلط و تورم زای اقتصادی معرفی کنند و عملا گرانی ها را که عوامل متعددی دارد را به گردن هدفمندی و یارانه بیاندازند.

طیف آقای روحانی و دنباله کارگزار و اصلاح طلبش هیچگاه به مردم و دخیل کردن مردم در مدیریت هزینه و  مصرف انرژی اعتماد لازم را نداشته اند و یارانه ها را  گداپروری و صدقه ای می دانند.بسیاری از کارشناسان و آگاهانی که از طرز تفکر حسن روحانی آشنایی دارند معتقدند که وی دنباله رو سیاست های اقتصادی هاشمی است که در صورت تسط بر کرسی تصمیم گیری قطعا به قطع یارانه منتج خواهد شد و شیب بودجه کشور را به سمت سرمایه داران و طبقه اشراف  برمی‌گرداند.


در واقع در این اظهارات بحث خاصی در خصوص پرداخت نقدی مطرح نیست و موضوعی که به وضوح دیده می شود، دریافت مالیات بیشتری از مردم است و روحانی در دولتش می خواهد این گونه به سمت مردم دست دراز کند. در واقع او می خواهد با این راهکار از مردم به طریق اخذ مالیات بیشتر درآمد دولتش را دریافت کند و با توجه وضع اقتصادی و معیشتی امروز مردم ، دریافت مالیات بیشتر اوضاع را برای خانواده های کم در آمد تر وخیم خواهد کرد و این درحالیست که با توجه به پرداخت چندین ماهه یارانه ها توسط دولت فعلیع این اقدام به یکی از مطالبات مردم از دولت آینده تبدیل شده است .

آقای روحانی که همواره شعار دولت  اعتدال می دهد ناخود آگاه به یاد سیاست "تعدیل اقتصادی" آقای هاشمی می‌افتیم که تورهم 50 درصدی را تجربه کردیم.

و اما تعدیل اقتصادی

سیاست‌های اقتصادی دولت هاشمی که بخشی از آن را واقعی سازی (به‌معنای آزادسازی) قیمت‌ها تشکیل می‌داد را عموم کارشناسان با نام «تعدیل‌اقتصادی» می‌شناسند.

سیاست‌ تعدیل اقتصادی را می‌توان به روش‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد اما کاربردی‌ترین راه ممکن آن است که بکوشیم تا با بررسی آثار «تعدیل اقتصادی»، حاصل سیاست‌های اقتصادی هاشمی را در کفه ترازوی سنجش قرار دهیم.

قربانی‌های تعدیل اقتصادی

معروف است که هاشمی رفسنجانی طی دوران ریاست جمهوری خود معتقد بود که سیاست‌های تعدیل اقتصادی، قربانی‌های خاص خودش را دارد و نمی‌شود برای آنها کاری کرد.

یقیناً این موضوع می‌تواند برای هر جامعه‌ای حکم یک سمّ مهلک و مرگبار را داشته باشد. سمی که با گسترش تبعیض، لایه‌های ضعیف جامعه را دچار سرخوردگی و بسیاری از مشکلات دیگر می‌کند.

مجموعه‌ای از آثار منفی اقتصادی در زمان هاشمی

در نهایت می‌توان به مجموعه‌ای از آثار منفی اقتصادی اشاره کرد که بعد از اجرای سیاست‌های تعدیل اقتصادی در زمان هاشمی، دامنگیر کشور شد.

الف) بالا رفتن نرخ بیکاری.

ب) قیمت مسکن افزایش یافت و شوک بزرگی به بازار وارد شد.

ج) کاهش ارزش پول ایران به‌عنوان آخرین حلقه باعث افزایش نرخ تورم و میزان بیکاری شد و نهایتاً بر اقشار کم درآمد و حقوق‌بگیر کشور، فشارهای زیادی وارد آمد. این فشارها کاهش قدرت خرید مردم را به همراه داشت. اگرچه کاهش ارزش ریال به لحاظ منطق اقتصادی، ضروری بود اما نهایتاً منجر به افزایش هزینه واردات شد. البته از سال ۱۳۷۰ به بعد ابتدا واردات کشور افزایش یافت و سپس با کاهش ارزش پول ملی هزینه واردات افزایش یافت و به تبع آن قیمت کالاهای وارداتی نیز سیر صعودی گرفت. قسمت دیگری از تورم هم به میزان بالای هزینه‌های دولت برای طرح‌های بزرگ و بلندمدت و زیربنایی باز می‌گشت که هنوز به مرحله تولید نرسیده بودند. بخشی دیگر از تورم هم به دلیل افزایش سطح مصرف جامعه بود که متأسفانه در دولت سازندگی تلاش مستقیم و غیرمستقیم زیادی برای بالا بردن آن شد.

د) از ابتدای اجرای طرح تعدیل اقتصادی در اوایل دوران استقرار دولت سازندگی، دولت از بانک جهانی و سایر نهادهای خارجی وام دریافت کرد. همزمان و به دلیل مشکلات خاص دوران پس از پایان دفاع مقدس، بازپرداخت آن وام‌ها به تعویق افتاد و بهره‌های مربوطه نیز روز به روز افزایش یافت. از سوی دیگر دولت وقت به‌منظور اجرای برنامه‌های خود، نیازمند اعتبارات بسیار بیشتری بود و کاهش ارزش ریال بر میزان این نیاز می‌افزود. البته گفتنی است که استقراض خارجی نیز خود به خود باعث کاهش یافتن ارزش پول ملی و در نتیجه رشد بیشتر شاخص‌های تورم و بیکاری کشور شد.
مدرک تحصیلی روحانی داد صدای آمریکا را هم درآورد

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:54 ب.ظ

راز بزرگ پنهان شیخ اصلاح طلب شده
خبرنگار صدای آمریکا از لندن درباره ابهام های موجود در مدرک تحصیلی آقای حسن روحانی گفت: «زمان و مکان دریافت درجه دکترای ایشان به صورت یک معما در آمده است.»

، صدای آمریکا (VOA) روزنامه دیلی تلگراف در مقاله ای تحت عنوان "ایران و معمای بزرگ درجه دکترا از گلاسکو" ادعای آقای حسن روحانی مبنی بر داشتن درجه دکترا از دانشگاه گلاسکو اسکاتلند را به پرسش گرفته است.

خبرنگار صدای آمریکا از لندن درباره ابهام های موجود در مدرک تحصیلی آقای حسن روحانی گفت: «زمان و مکان دریافت درجه دکترای ایشان به صورت یک معما در آمده است.»

وی در تبیین معمایش افزود: «در بیو گرافی آقای روحانی که از او رسما با عنوان دکتر روحانی یاد می شود، نوشته شده بود که از دانشگاه گلاسکو درجه دکترای حقوق دارد؛ اما به نوشته خبرنگار دیلی تلگراف یک وب سایت به نام Iran election watch به نقل از سخنگوی دانشگاه گلاسکو خبر می دهد که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان بدهد شخصی به نام روحانی در این دانشگاه تحصیل کرده باشد. پس از آن در مستندی که از سوی کمپین روحانی تهیه و پخش شد نام دانشگاه را از گلاسکو به "گلاسکو کالدنیان" تغییر دادند.»

گوینده صدای آمریکا از گزارشگرش پرسید: «آیا اصلاح نام دانشگاه این ابهام را برطرف نکرده است؟»

بیژن فرهودی این طور پاسخ داد: «مطمئنا کمپین آقای روحانی امیدوار بود که این طور شود؛ اما در فیلم مستند آقای روحانی با این که به زمان تحصیل او در اسکاتلند اشاره ای نمی شود ولی از صحبت های راوی فیلم چنین برداشت می شود که آقای روحانی در دهه 70 میلادی که از مخالفین فعال شاه بوده، در اسکاتلند تحصیل می کرده است. مشکل این است که دانشگاه گلاسکو کالدنیان در سال 1993؛ یعنی چهارده سال پس از سقوط رژیم شاه تأسیس شده است.»

خبرنگار صدای آمریکا در ادامه تلاشش برای حل این معمای بزرگ افزود: «به نوشته دیلی تلگراف وقتی یک خبرنگار این تناقض را به یکی از هواداران روحانی یادآور شد، وی لینک سایت یک روزنامه را نشان می دهد که در آن ادعا شده است روحانی درجه دکترایش را در سال 1999 با نام خانوادگی فریدون دریافت کرده است.»

در

بیژن فرهودی این پاسخ را قانع کننده ندانست و معما را همچنان پابرجا دانست. وی ادامه داد: «مشکل این توضیح این است که در این تاریخ آقای روحانی دبیر شورای عالی امنیت، رئیس هیأت نمایندگی در مذاکرات هسته ای و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است و دوره ای بسیار پر مشغله داشته است.»

وی سخنانش را با این عبارت به پایان رساند: «به قول یک تحلیلگر، آقای روحانی باید یک انسان با قدرت های فوق العاده غیر طبیعی باشد که بتواند ضمن دبیری شورای عالی امنیت ملی، تز دکترای حقوق خودش را هم بنویسد».
نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:51 ب.ظ

مگر اینکه بگویید تقلب شده!

شبکه دولتی انگلیس درباره انتخابات ایران سرگیجه گرفته است. ادبیات بی‌بی‌سی حاکی از آن است که حضور یا تحریم انتخابات، در هر صورت چیزی جز باخت برای اپوزیسیون به همراه ندارد.

تصویرکیهان: وبسایت بی‌بی‌سی در تحلیلی به قلم «محمدرضا-ی» از روزنامه‌نگاران زنجیره‌ای مقیم پاریس تصریح کرد: حضور در انتخابات به نام مخالفان و به کام حکومت تمام خواهد شد.

وی با بیان اینکه حاکمیت خواستار مشارکت گسترده در انتخابات است، می‌نویسد: در واقع نه ایده تحریم انتخابات سال 84 [از سوی اپوزیسیون] مانع ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد شد و نه مشارکت بی‌سابقه مردم مانع از ابقای وی در سال 88 گردید. نتیجه هر دو انتخابات به حاکمیت بود.

بی‌بی‌سی در نوشته دیگری تصریح کرد: فضای انتخابات ایران پر از ناامیدی است[!؟] و برخی تصمیم گرفته‌اند عطای آن را بر لقایش ببخشند. گفته‌های اخیر موسوی خوئینی‌ها پدر معنوی اصلاح‌طلبان و نیز بیانیه شاخه برون‌مرزی سازمان مجاهدین انقلاب همه حکایت از آن دارد که آنها تاکتیک تحریم انتخاباتی را برگزیده‌اند. اما سیاست تحریم انتخابات معمولا با شکست مواجه شده است.

بی‌بی‌سی در نوشته سوم به قلم «امین-ب» از روزنامه‌نگاران زنجیره‌ای مقیم خارج کشور، خواستار القای تقلب در صورت شکست نامزد اصلاح‌طلبان شده و می‌نویسد: در صورت این شکست گفته خواهد شد که این‌بار هم تقلب شده حتی اگر تقلب نشده باشد(!)... رأی دادن در انتخابات وقتی قابل دفاع است که از نگاه پیشین مبنی بر توهم اصلاح رها شود و به کنشی در جهت نزاع‌ها و نه پایان دادن به آنها تبدیل شود؛ در واقع نوعی بهره‌مندی از روشی به غایت اصلاح‌گرایانه برای نفی یا تخریب کلیت موجود و تضعیف سیستم باید از افراد اخراجی از سیستم یارگیری کرد.

 

یعنی ما این قدر ذلیل شده‌ایم؟!

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:50 ب.ظ

«جنبش سبز آن قدر خوار و ذلیل نشده که برای رسیدن به دست‌بوسی کسانی چون سرلشکر فیروزآبادی برود. ما هنوز خاطرات سال 88 را فراموش نکرده‌ایم که به دستور همین شخص قربانی و سرکوب شدیم».

altکیهان: شبکه صهیونیستی بالاترین با انتشار این مطلب از قول یکی از فتنه‌گران نوشت، فیلم تبلیغاتی نامزد اصلاح‌طلبان که در آن از سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مایه می‌گذاشت، بدجوری حالم را گرفت. یعنی ما این قدر خوار شده‌ایم. شاید آقای [...] مایل باشد از خود یک حاجی گرینوف بسازد ولی باید از آقای خاتمی پرسید عقب‌نشینی تا کجا؟

بالاترین که یکی از شبکه‌های اصلی ساماندهی آشوب‌های خیابانی در سال 88 بود در مطلب دیگری به سوابق نامزد اصلاح‌طلبان و از جمله سخنرانی آتشین و تند وی علیه آشوبگران خیابانی در تیر ماه 1378 پرداخت، آنجا که وی تصریح کرده بود «اوباش آشوبگر پست‌تر و حقیرتر از آن هستند که بخواهیم نام برانداز روی آنها بگذاریم و ما آنها را سرکوب خواهیم کرد». بالاترین می‌نویسد: آقای [...] در 23 تیر 78 و در راهپیمایی حکومتی ما را اراذل و اوباش خواند. او حامی نظریه ولایت فقیه و از حامیان حصر آیت‌الله منتظری است و از جنبش سبز در سال 88 حمایت نکرد و هیچ از موسوی و کروبی سخنی نگفت. حالا برای ما جای تعجب است که وی با این همه سوابق ضداصلاح‌طلبی چگونه می‌تواند نامزد و نماینده ما باشد. این خیانت است.

بالاترین در مطلب مشابهی خطاب به خاتمی نوشت؛ آقای خاتمی خبر داری کاندیدای قبلی‌ات 2 سال است که در حبس و حصر به سر می‌برد؟ اول تکلیف اون یکی را معلوم کن تا برسیم به دومی. تو دفعه قبل موسوی را جلو انداختی و در حاشیه ایستادی و حالا..
 

.

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:49 ب.ظ

رأی شما کجاست؟

جریان اصلاحات دچار تردید است. اگرچه حسن روحانی تلاش دارد به زبان آنان سخن بگوید و برخی دغدغه‌هایشان را مطرح کند اما آنان به وی اعتماد ندارند.

alt«کسی جلوی شما را نمی‌گیرد.» این جمله‌ای بود که در مجلس دوم، علی‌اکبر ناطق نوری، عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز تهران در واکنش به اعتراض مرحوم صادق خلخالی نسبت به چینش فهرست این تشکل در تهران گفت. کسی هم جلوی آنها را نگرفت و مجمع روحانیون تشکیل شد. محمد خاتمی به همراه موسوی‌خوئینی‌ها نقش اصلی را در انشعاب داشتند.
اینک نیز محمد خاتمی نقش اصلی را در کناره‌گیری عارف و حمایت تشکل‌های اصلاح‌طلب از حسن روحانی ایفا کرده است. اکنون هم کسی جلوی آنها را نگرفته است. مجمع با حمایت از روحانی به عقب بازگشت، آن هم زیر عبای «عالیجناب سرخپوش» اصلاح‌طلبان. این رفتار مجمع روحانیون، بر تعهدات حزبی و تشکیلاتی منطبق نیست و تبعاتی را برای آنها به همراه خواهد داشت.

بیایید موضوع را از یک نظرگاه دیگر بنگریم. ساخت سیاست در کشور دچار تحولات بنیادین شده و آرایش‌های انتخاباتی را به طور کامل به هم ریخته است. شاید آقای ‌رفسنجانی به بهانه «اعتدال»، علاقه‌مند به ایجاد مجموعه‌ای از روحانیون چپ و راست بر ساختار سیاسی جدید است و در تلاش است با یک «روحانی» این شرایط را در انتخابات دنبال کند. از این رو روحانیون را مجاب به حمایت از روحانیت، آن هم از نوع روحانیت نزدیک به خود کرده است. اما آیا تصمیم مجمع روحانیون را می‌‌توان انتخاب واحد جریان اصلاحات تلقی کرد؟ به هیچ‌وجه.

آن ضرورتی که عقبگرد مجمع روحانیون را موجب شده است، برای دیگر تشکل‌های اصلاحات همانند ذائقه مشارکت یا سازمان مجاهدین نه تنها ضرورت، بلکه موضوعیت هم ندارد. چه بسا آنان درباره چشم‌انداز ساختار سیاسی در ایران، با دوستان روحانی خود اختلاف‌نظر هم داشته باشند. بحث درباره منشأ این اختلاف را به زمانی دیگر موکول می‌‌کنیم. به همین بسنده کنیم که اساسا شرایط جدید، مانع حمایت یکپارچه جریان اصلاحات از حسن روحانی می‌‌شود.

شاید مهم‌ترین شاهد این ادعا، اصرار محمدرضا عارف در اعلام عدم حمایت از حسن روحانی باشد. ستادهای عارف تعطیل شدند و عوامل آنها نسبت به هرگونه شیطنت حامیان روحانی واکنش سریع نشان می‌‌دهند. این رفتار عارف نشان می‌‌دهد راهی که مجمع روحانیون انتخاب کرده است، مورد پذیرش آنها نیست. آنها سرمایه اجتماعی خود را به پای عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت ذبح نمی‌کنند. به اعتقاد آنان، روحانی هندوانه سربسته‌ای است که حمایت از او هم به لحاظ شکلی و هم به دلیل تبعات سیاسی و اجتماعی، کلیت جریان اصلاحات را وارد یک راه بدون بازگشت می‌‌کند. شاید آنان بر این تصورند که حسن روحانی کلاهی است که قرار است بر سر اصلاحات برود.

به نظر می‌‌رسد سرمایه اجتماعی جریان اصلاحات نیز در این موضوع دچار تردید است. اگرچه حسن روحانی تلاش دارد به زبان آنان سخن بگوید و برخی دغدغه‌هایشان را مطرح کند اما به اعتقاد این قلم، فضای ذهنی آنان همچنان متاثر و ملهم از اتفاقات 88 است و با این فضای ذهنی، به حسن روحانی اعتماد ندارند. اگرچه به واسطه اتفاقات 88، بخشی از اینها به هاشمی‌رفسنجانی متمایل شده بودند اما نمی‌توانند میان حسن روحانی و هاشمی یک «این‌همانی» ایجاد کنند.

نکته‌ای که البته می‌‌توان درباره وقوع آن پیش‌بینی کرد، شکل‌گیری موجی از تردید میان سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان است. آنان از یک‌سو درگیر اتفاقات 88 و گزاره‌های ثابت جنبش سبز نسبت به آن اتفاقات هستند و از دیگر سو در این انتخابات با واقعیتی مواجهند که به هیچ‌وجه توانایی هضم آن را ندارند. همین تردیدها و مشاهده تناقضات باعث شده جریان اصلاحات هم در حوزه نخبگانی و هم در حوزه افکار عمومی متمایل به خود، دچار انشقاق شود؛ این شکاف با ملات حسن روحانی پر نمی‌شود. روحانی از جنس اصلاحات نیست. آنها نمی‌خواهند «رای من کجاست؟» مترادف با «رای من روحانی» شود. چون خوب می‌‌دانند چه تبعاتی در انتظارشان است. شاید می‌‌دانند حمایت آنها از حسن روحانی، بزرگ‌ترین اعتراف آنهانسبت به کذب بودن ادعاهای 88 باشد.

***
مهدی کروبی پس از انتخابات 84 بارها و بارها نسبت به بازتعریف اصلاحات تاکید داشت. دبیرکل سابق مجمع روحانیون معتقد بود وقتی این مجمع در انتخابات 84 او را تنها گذاشت و از مصطفی معین حمایت کرد، نشان داد درک درستی از فعالیت سیاسی ندارد. کروبی با تاسیس حزب اعتماد ملی راه خود را از روحانیون اصلاح‌طلب جدا کرد؛ این جدایی همچنان ادامه دارد.
 

اعتراف جالب در آستانه برگزاری انتخابات!

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:48 ب.ظ

تعدادی از عناصر ضد انقلاب و فراریان فتنه ۸۸، نشستی با موضوع چگونگی مواجهه اپوزیسیون با انتخابات برگزار کردند که طی آن اعضای شرکت‌‌کننده به شکست همه برنامه‌های خود برای انتخابات اعتراف کردند. به گزارش جهان، موسسه راهبردی دیده‌بان نوشت: روز جمعه ۱۷ خرداد تعدادی از عناصر ضد انقلاب و فراریان فتنه ۸۸ نشستی با عنوان «ما و انتخابات» درباره انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران و چگونگی واکنش اپوزیسیون به آن، در شهر برلین برگزار کردند.

altوطن امروز، گروهی از فعالان سیاسی با دیدگاه‌های مختلف در سالن شهرداری شونه‌برگ برلین درباره تاکتیک‌های انتخاباتی به گفت‌وگو پرداختند. در این نشست رضا علیجانی از عناصر گروهک ملی ـ مذهبی به عدم احراز صلاحیت کاندیدای دقیقه ۹۰ ثبت‌نام کرده اشاره کرده و تاکید می‌کند این اقدام شورای نگهبان موجب ایجاد دوپارگی بین اپوزیسیون درباره نحوه برخورد با انتخابات شده است. وی در ادامه به این نکته می‌پردازد که باید پیام این اقدام شورای نگهبان را به درستی تحلیل کرد زیرا نظام با این کار امکان تحرک در بالا و پایین را از اپوزیسیون گرفت. این عنصر ملی ـ مذهبی در ادامه از اختلاف ایجاد‌ شده در طیف‌های مختلف ضد انقلاب در این انتخابات انتقاد کرده و بر آرزوی دیرین خود مبنی بر اتحاد بین گروه‌های اپوزیسیون تاکید کرد.

«فرهادـ‌ف» یکی دیگر از اعضای سابق حزب بی‌دین توده نیز به شکست بزرگ و یاس در بین ضدانقلاب پرداخته و به این مطلب اعتراف می‌کند که باید از فرصت عدم احراز صلاحیت کاندیدای «دقیقه ۹۰ ثبت‌نام کرده» استفاده می‌شد و آن را به چیزی شبیه فتنه ۸۸ تبدیل می‌کردیم که متأسفانه نتوانستیم. «حمزه‌ـ‌غ» یکی از اعضای حلقه پاریس و مرتبط با گروهک تروریستی منافقین نیز طی اظهاراتی در این نشست از ناتوانی و عدم اراده اپوزیسیون برای مقابله با تصمیم شورای نگهبان سخن گفته است.

خاطرنشان می‌شود پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان همه برنامه‌های سرویس‌های جاسوسی دشمن که قرار بود با کمک و به وسیله گروهک‌های مختلف ضد انقلاب اجرایی شود نقش بر آب شد و از آن پس هرچه نشست و میتینگ سیاسی در خارج از کشور با موضوع انتخابات برگزار کرده‌اند نیز با شکست مواجه شده است.
 

 
  
نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-02:11 ب.ظ


roohan.jpg - 11.69 Kbیکی از وبلاگ نویسان حامی اصلاحات در آخرین مطلب خود با نامه ای خطاب به حسن روحانی خواستار پاسخگویی وی در مورد یک شبهه معنا دار شده است. رویداد بدون تصرف در متن و بدور از قضاوت، این محتوا را به استحضار مخاطبان عزیز می رساند.

رویداد؛ متن این نامه وبلاگی به شرح زیر است:  
 
 
جناب آقای روحانی
 
 
بنده به عنوان یک حامی اصلاح طلبی و گفتمان مدنی این جریان، در شرایط فعلی نمی توانم از طرح سوالی که ذهنم را به خود مشغول کرده، صرف نظر کنم. ارادت ما به شما در پای صندوق های رأی اثبات خواهد شد؛ اما همه ما دوستداران این جریان، به خوبی می دانیم که اصلاحات داعیه دار سیاست اجتماعی در ساحت نوین و امروزی آن است. در نظام و ساختار اجتماعی مهمترین رکن و در واقع واحد های اصلی اجتماع را خانواده ها تشکیل می دهند و برای اثرگذاری بر اجتماع و همچنین نیل به آزادی انسان و مجامع انسانی باید تربیت را مورد هدف قرار داده و در ساحت آن پویید که بدون تربیت افکار و اذهان در شخصیت های آزاداندیش، مدنی خواه و منتقد عصبیت های بدوی، آرمان اصلاح طلبی محقق نخواهد شد.  
 
اما مردم انتظار دارند که ادامه دهنده راه گفتمان رهبر اصلاحات، خود بتواند در این امر موفق و راهبر و تئوریسین و صاحب سبک باشد و از این جهت است که همواره همسران و خانواده و فرزندان رجال سیاسی بلند پایه مورد توجه رسانه ها و افکار عمومی بوده اند.  
 
وقتی می بینم که یک رجل داعیه دار اصلاح طلبی و آرمان خواهی، در واحد کوچک خانواده خود، پدر پسری بوده است که به هر دلیل حتی طاقت زیستن را هم نداشته است و دست به خود کشی زده، این سوال برایم ایجاد می شود که آیا تربیت نمودن میلیون ها واحد اصلاح طلب و صاحب تشخص اجتماعی امکان دارد یا خیر؟ به منظور تنویر افکار و رفع کدورت ذهنی بنده به عنوان یکی از حامیانتان خواهانم تا پیش از موعد حاضر شدن پای صندوق رای، در این مورد پاسخگو باشید. 


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
Monserrate
یکشنبه 11 فروردین 1398 06:50 ب.ظ
This was not seen inn BRCA2 mutation carriers.
motorola baby monitor no wifi
شنبه 22 دی 1397 03:47 ق.ظ
EMEIBABY turut dikenali sebagai baby carrier hybrid.
www.matchpointnetwork.mx
سه شنبه 13 آذر 1397 12:09 ق.ظ
Your way of describing everything in this article is actually nice, all can easily understand it, Thanks a lot.
drunk driving attorney
جمعه 2 آذر 1397 04:05 ق.ظ
you're truly a just right webmaster. The website loading
pace is incredible. It sort of feels that you're doing any unique trick.
Furthermore, The contents are masterwork. you've performed a excellent
process on this subject!
Lilly
چهارشنبه 2 آبان 1397 03:43 ب.ظ
Definitely imagine that which you said. Your favorite justification seemed
to be on the net the simplest factor to have in mind of.
I say to you, I definitely get irked whilst other people think about issues that they plainly
don't understand about. You managed to hit the nail upon the top and also defined
out the whole thing without having side effect , other people can take a signal.
Will probably be again to get more. Thanks
Earl
دوشنبه 16 مهر 1397 05:18 ق.ظ
Why people still use to read news papers when in this technological world all is existing on web?
Stanley
شنبه 14 مهر 1397 11:35 ب.ظ
I think the admin of this web page is actually working
hard for his website, for the reason that here every stuff is quality based stuff.
Ofelia
جمعه 6 مهر 1397 02:00 ق.ظ
Hi there very nice web site!! Man .. Beautiful .. Superb ..

I will bookmark your web site and take the feeds additionally?
I am glad to search out numerous useful information right here in the publish, we need
work out more techniques in this regard, thanks for sharing.

. . . . .
Tosha
سه شنبه 3 مهر 1397 08:23 ق.ظ
I always spent my half an hour to read this website's posts every day along with a cup of coffee.
Bungling Ben
دوشنبه 26 شهریور 1397 02:14 ق.ظ
So, i have taken enough time to do it for you!
Danon Jewellery Instagram
دوشنبه 26 شهریور 1397 01:50 ق.ظ
Take out an ad within the local paper.
test.tonicblogs.com
یکشنبه 25 شهریور 1397 08:05 ب.ظ
The sling muset each support and include the child.
https://uk.linkedin.com/in/benjamin-appleby-21bb75a0
یکشنبه 25 شهریور 1397 05:57 ب.ظ
Women can be forbidden from using patent fabric shoes,
to prevent men seeing the reflection of these underwear.
heavy duty vacuum cleaner
یکشنبه 25 شهریور 1397 04:23 ب.ظ
This can vary widely depending on how often you vacuum, if you have
pets that shed, and just how much carpet you have. The EL 7020B is often a canister model that has many of the same features since the more
costly Dyson machines. So as the Regina Housekeeper Plus was ideal for her, it had not been really befitting me.
Neil
یکشنبه 25 شهریور 1397 03:31 ب.ظ
Looking out For The Finest Child provider In 2018?
Blundering Ben
یکشنبه 25 شهریور 1397 03:14 ب.ظ
How exactly to raise your lottery pool's odds of winning, tips and tricks for lotto swimming pools that may give yours an advantage over other players and clubs.
https://i.imgur.com/l7Zk2xt.jpg
یکشنبه 25 شهریور 1397 03:01 ب.ظ
Here are a few ideas to help make that fantasy feasible.
Free up some space in your dorm to be able to feel a little
more organized.
Robert's BJ boy
یکشنبه 25 شهریور 1397 02:02 ب.ظ
While making on line repayment, ensure that the website is protected.
If its target displays 'https', it really is a secure website.
on Bing. Plus my personal individual internet sites
are It describes special relationship between dad and daughter.
Its about changes in daddy's life after her arrival.
Robert's Blow Boy
یکشنبه 25 شهریور 1397 01:03 ب.ظ
Within culture of instant everything, individuals are impatient!
Bosch GLL 30 Review
یکشنبه 25 شهریور 1397 12:16 ب.ظ
Imagine needing to hang a ceiling not understanding the exact level or whether you cash in on it slope
down in one corner. And the best part is because they
won't hurt you wallet - laser tools are affordable and can even be
found as discount tools. There are handheld tripod models which
aree more affordable than standalone models and these are preferred by the typical homeowner.
new
یکشنبه 25 شهریور 1397 03:57 ق.ظ
Heya! I know this is kind of off-topic but I needed to ask.
Does building a well-established website like yours require a massive amount work?

I am completely new to writing a blog but I do write
in my journal on a daily basis. I'd like to start a blog so I
can easily share my experience and thoughts online.

Please let me know if you have any ideas or tips for brand new aspiring bloggers.
Thankyou!
Holborn Assets
شنبه 24 شهریور 1397 09:14 ب.ظ
Ⅴery interesting points you have noted , thanks for putting up.
"The judge is condemned when the criminal is absolved." by Publiliᥙs Syrus.
thick ben
شنبه 24 شهریور 1397 06:07 ب.ظ
When visiting the country, it is important to
decide to try German bread.
What do you do when your Achilles tendon hurts?
یکشنبه 2 مهر 1396 12:10 ق.ظ
Have you ever thought about creating an e-book or guest authoring on other websites?
I have a blog based upon on the same subjects you discuss and would love to have you share some
stories/information. I know my audience would value your work.
If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.
What causes the heels of your feet to burn?
جمعه 13 مرداد 1396 04:09 ب.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was wondering what all is required to get set up?
I'm assuming having a blog like yours would cost
a pretty penny? I'm not very internet savvy so I'm not 100% positive.
Any tips or advice would be greatly appreciated. Cheers
laverarodebaugh.wordpress.com
چهارشنبه 7 تیر 1396 09:35 ب.ظ
Incredible points. Solid arguments. Keep up the good effort.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 12:08 ق.ظ
Nice post. I used to be checking continuously this blog and
I'm impressed! Very helpful information particularly the ultimate part :) I maintain such information much.

I used to be looking for this certain info for a very lengthy
time. Thanks and best of luck.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 01:51 ق.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme.

Did you design this website yourself or did you hire someone to
do it for you? Plz answer back as I'm looking to design my own blog and would like to
find out where u got this from. thanks a lot
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:28 ب.ظ
I absolutely love your blog.. Great colors & theme.
Did you develop this site yourself? Please reply back as I'm looking to create my very own site and
would like to know where you got this from or what the theme is named.
Many thanks!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:34 ق.ظ
Undeniably imagine that which you said. Your favourite reason appeared to be on the internet the simplest thing to understand of.
I say to you, I certainly get irked whilst folks consider concerns that they plainly don't know about.
You controlled to hit the nail upon the highest and also defined
out the entire thing without having side-effects , other people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thank you
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30